baskı, canvas, evcil, fotoğraf, hayvan, kamera, kanvas, kedi, kopek, makro, pet, print, tablo -

Tüylü Arkadaşlarınızı Mükemmel Fotoğraflamak için 7 İpucu

Kameranızla unutulmaz anlarınızı fotoğraflamaya bayılıyorsunuz. Aile fotoğrafları, spor müsabakaları ve özel toplantıları fotoğraflamada oldukça iyi oldunuz. Yine de, ailenizin parçası olan bir bireyi(-leri) fotoğraflarınızda eksik kalmaya başladı. Evcil hayvanlarınız!

Evcil hayvanlarınıza çılgınca tapıyorsunuz ve en harika anlarını yakalamaya çalışıyorsunuz ancak fotoğraflarda hakettikleri gibi çıkmıyorlar. Evcil hayvan fotoğrafçılığı biraz hassas bir konudur, ancak size tüylü dostlarınızın en harika karelerini çekebilmeniz için bir kaç ipucumuz var:

1. Kişiliklerini yakalayın. Acayip küçük kurnazlıklarına rağmen evcil hayvanınızı seviyorsunuz. Küçük haylazların bu anlarını yakalayan fotoğraflar, izleyiciye evcil hayvanınızın eşsiz kişiliklerini efektif olarak göstermenizi ve evde hergün gördüğünüz hikayeyi anlatmanızı sağlar.

2. Gözler birer penceredir. "Gözler kalbin aynasıdır (penceredir)" sözünü duymuşsunuzdur. Evet, bu söz hayvanlardan konuştuğumuzda gerçekten de doğrudur. Evcil hayvanımızın gözleri, bize duyguları hakkında bir çok hikaye anlatmaktadır. Herkes bir köpeğin üzgün bakışlarının görüntüsünü, bir kedinin hınzır, afacan bakışlarını gözünün önüne kolayca getirebilir. Gözlere odaklanın ve dramatik sonuçlar karşısında şaşırmaya hazır olun.

3. Flaş kullanmaktan sakının. Evcil hayvan fotoğraflarında flaş kullanmaktan, çok lazım olmadıkça, kaçınmalısınız. Parlak (bazen de gürültülü) flaşlar, çoğu hayvanın ürkmesine sebep olur, ve sizden kaçarkenki görüntüsünü yakaladığınız bir düzine fotoğrafla başbaşa kalırsınız. Flaştan korkmasalar bile, evcil hayvan fotoğraflarınızın kalitesini bozmaktan öteye gitmez. Gözler daima kırmızı, ve çoğu tüy renkleri (özellikle beyaz) donuk çıkar.

4. Aynı seviyeye inin. Normal çekim seviyenizden çekilen fotoğraflar, fotoğraflarınızın çok insansı çıkmasını sağlayacaktır. Evcil hayvanınızın seviyesine inerseniz, perspektifiniz daha çok onun dünyasından bakmanıza yardımcı olacaktır. Küçük yavru bir kedi, dünyayı sizin gördüğünüzden farklı görmektedir. Bu da fotoğraflarınıza bambaşka bir kalite getirecektir.

5. Yakın çekim ile yüzleşin. Bir hayvanın yakın çekim fotoğrafını alabilmek oldukça meşakkatlidir, özellikle de çok hareketli olanların. Yakın çekim fotoğraflar, evcil hayvanınızın küçük ebatı yüzünden fotoğrafta kaybolmasını önleyecektir. Eğer evcil hayvanınız yakın çekim almanıza izin vermiyor veya hareketliyse, zoom lensler, en eğlenceli ve favori aktiviteleri sırasında veya durgun zamanlarında uzaktan yakın çekim fotoğraf almanızı sağlayabilir. Zoom lensler aynı zamanda evcil hayvanınızı kadrajdaki diğer objelerden izole ederek dikkat merkezi olmalarını sağlar.

6. Aksiyon çekimi! Bir başka meydan okuyan fotoğraf çekimi ise, evcil hayvanınızın hareketli olduğu zamanlarda keskin görüntü almaktır. Aksiyon çekimi, evcil hayvanınızın karakterini göstermekte mükemmel bir seçenektir. Enstantane hızı ayarı yüksek oldukça, flu görüntü alma probleminiz azalacaktır. Bugün çoğu dijital kamerada bu anlar için özel modlar bulunmaktadır.

7. Lokasyon, ortam ve eğlence. Bitmiş güzel bir fotoğraf için, lokasyon seçimi çok önemlidir. Basit bir zemin rengi, konuyu dağıtmayacağı için, evcil hayvanınızı fotoğraflamak için en iyi seçenektir. Lokasyon, aynı zamanda size ve evcil hayvanınıza özel anlam ifade eden bir yer de olabilir. Aynı zamanda evcil hayvanınızın dahat edeceği bir ortamda olmalı. Evcil hayvanınızı fotoğraflama işi çok eğlenceli bir deneyimdir. Onun en sevdiği oyuncakları getirin ve güzel bir kare yakalamak içinde onunla yerlerde yuvarlanmaktan çekinmeyin. Çekmiş olduğunuz kareler, onunla yakaladığınız ve yaşamış olduğunuz atmosferi gösterecek olup, ömür boyu saklayacağınız güzel anıları da kaydetmenize vesile olacaktır.

Evet şimdi uzman ipuçlarına sahipsiniz, hemen gidip tüylü dostunuz üzerinde deneme çekimleri yapmaya başlayabilirsiniz. Ve daha sonra da Kanvas Fotoğraf Baskılarını burada, Kanvas Dükkanı'nda bastırabilirsiniz.

 


0 yorum

Yorum bırakın

Yorumlarınız yayınlanmadan önce onaya sunulmaktadır.