baskı, canvas, dünya, fotoğraf, kanvas, landmark, nokta, photo, photograph, print, tablo -

Dünyanın En Çok Fotoğraflanan 10 Noktası

Seyahat ederken, tek bir anahtar kural olduğunu düşünmeyi seviyoruz: yüzlerce fotoğraf çek, böylece insanlar orada olduğunu bilsin.

Dünyada milyonlarca insan, keşfettikleri yerlerin milyonlarca fotoğrafını paylaşıyor. Seçilecek bir çok yer olmasına rağmen, aralarından, sizin de bir sonraki yer olarak gidip görmeyi arzu edeceğinizi düşündüğümüz 10 noktayı seçmeye çalıştık! (Eiffel Kulesini ve Empire State Building'i bu listeye dahil etmedik :)

1) New York City, New York - Guggenheim Museum

Şaşırtıcı olarak, New York'taki en kamera dostu nokta Statue of Liberty (Özgürlük Anıtı) değil, Guggenheim Museum (Müzesi) olarak belirlendi. İnovasyona adanmış bir yer olarak, Solomon R. Guggenheim kuruluşu modern ve çağdaş sanat parçalarını toplayan, koruyan ve yorumlayan bir müzedir.

2) Rome, Italy - Trinità dei Monti

Trinità dei Monti belki de içindeki eserlerinden ziyade konumuyla daha çok bilinen bir lokasyon. Bu küçük cevher, yüzyıllarca varlığını sürdürerek İtalya'da ve dünyada en çok fotoğraflanan noktaların başında gelmektedir. İspanyol Merdivenleri (Spanish Steps) nin tepesindeki heybetiyle asla görmezden gelemeyeceğiniz bir nokta.

3) Barcelona, Spain - Park Güell

Dünyaca ünlü mimar Antoni Gaudi tarafından tasarlanan, Park Güell, Güney Avrupa'daki en büyük mimari yapılardan biridir. Park, muhteşem duvar yapılara, göz alıcı mozaiklere ve yapılara ev sahipliği yapmaktadır.

4) Paris, France - Moulin Rouge

Fotoğrafsever gezgin için sunabileceği bir çok şer vardır Paris'in: Eiffel Tower, Champs Élysées, Arc de Triomphe, Notre Dame Cathedral ve daha fazlası... Ama şehrin en çok fotoğraflanan noktası neresi tahmin edin? Moulin Rouge. Kabare, Kan kan dansının modern formunun doğuş yeri olarak bilinmektedir. Orjininde baştan çıkarıcı bir dans olarak bilinen kan kan dans, ilerleyen yıllarda eğlence formatına dönüşmüştür.

5) Istanbul, Turkey - Maiden's Tower (Kız Kulesi)

İstanbul Boğaz'ının güney girişinde, Avrupa ve Asya kıtalarının birleştiği noktada direkt gözünüze çarpacak bir yerde konumlanmıştır. Etrafı suyla çevrili herhangi bir yapı gibi gözükmesine karşın, müthiş cezbedicidir.

6) Venice, Italy - Ponte dell'Accademia

Ponte dell'Accademia Venedik Grand Canal'ı kesen dört köprüden bir tanesidir. Turistlerin her ne sebep olursa olsun, fotoğraflamayı en çok  sevdiği noktalardan biri durumundadır. Sevgililerin köprüye astıkları asma kilitler birbirlerine duydukları ölmeyen aşkı ve çekimi sembolize eder.

7) Monte Carlo, Monaco - Hotel de Paris Monte-Carlo

Hotel de Paris Monte-Carlo, Monaco 'nun zengin bölgesinde, mavi Akdeniz ile Place du Casino'nun arasında konumlanmıştır. Dünyada gerçekten sıradışı oteller vardır ve Hotel de Paris Monte-Carlo Monaco'nun en bilindik lüks otelidir.

8) Florence, Italy - Piazzale Michalengelo

İtalya'nın en çok fotoğraflanan başyapıtlarının başında Floransa'daki Piazzale Michalengelo gelmektedir. 1869'ta tasarlanan, Piazzale Michalengelo Arno vadisine ve Floransa'yı panoramik olarak izleme imkanı sunmaktadır. Bugün, bu meydan turistlerle ve tedarikçilerle dolu olup aynı zamanda Michalengelo'nın David heykelinin de bronz replikasına ev sahipliği yapmaktadır. 

9) Buenos Aires, Argentina - Caminito

Buenos Aires'te bulunan güzel La Boca bölgesi, Arnavut kaldırımtaşları ile döşeli olup, binaları birbirinden canlı renklerle boyanmıştır.

1880 ve 1930 yılları arasında, majör çoğunluğu İtalyan göçmenlerden oluşan La Boca'da, halk, limanda çalışmaktaydı. La Boca'ya eşsiz kimliğini getiren bu insanlar sayesinde, limandan arta kalan boyaları evlerinin dış cephesini boyamak olan eski geleneklerini devam ettirmektedirler.

10) Budapest, Hungary - St. Stephen's Basilica

St. Stephen's Basilica, Macaristan'ın ilk kralı St. Stephen'a adanmıştır. 8.500 kişi aynı anda bu katedralde bir araya gelebilmektedir. Burası bugün Macaristan'ın 3. büyük kilisesi konumundadır.

Bu noktalardan herhangi birine gittiniz mi? Gittiyseniz aşağıda bize yorumlarınızda fotoğraflarınızı gösterebilir veya Kanvas Dükkanı'nda bastırıp muhteşem bir kanvas tablo haline getirebilirsiniz.


0 yorum

Yorum bırakın

Yorumlarınız yayınlanmadan önce onaya sunulmaktadır.