dslr, fotoğraf, ipucu, kadraj, lens, polarize, tatil, yaz -

5 Adımda Nasıl Daha İyi Yaz Tatili Fotoğrafları Çekebiliriz

Eminiz ki, ufukta müthiş yaz tatili planlarınız var,  ve tatile çıkmadan o anıları saklamak için hazırlıklı olmalısınız. Tatili anımsamanın en iyi yolu fotoğraflardır, ancak paylaşmaya değer fotoğrafları çekmek her zaman çok kolay değildir. Lifehacker blogundaki arkadaşlar sağolsun, zamansızlıkta daha iyi nasıl fotoğraf çekebiliriz diye 5 ipucu paylaşmışlar:

  1.  Kadrajınızın köşelerine yakından göz gezdirin - fotoğrafınızı engelleyecek bir şey olmasını istemezsiniz. Bu sizi çekmek istediğiniz konudan uzaklaştıracaktır. Bu sizi, fotoğraftaki gereksiz nesneleri rötuşlamaktan kurtarıp, size fotoğraf arkası düzenlemesinden (post işleme/post prodüksiyon) zaman kazandıracaktır ve zahmetten kurtaracaktır.
  2. Eğer DSLR makineler kullanarak fotoğraf çekiyorsanız polarize filtreler için yatırım yapın. Polarize filtreler fotoğraflarınızın zengin ve canlı kalmasına yardımcı olacağı gibi, imajınızdaki yansımaları da kesecektir. Konunuzun daha doğal gözükmesini sağlayacaktır.
  3. Post işleme (post prodüksiyon) işinizi minimize etmeye çalışın. Eğer program önerileri istiyorsanız Lightroom, Photoshop veya Macphun's Noiseless Pro programlarını deneyebilirsiniz.
  4. Tripodunuzu yanınıza almayı unutmayın ve seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmayın! Harika manzara ve gece fotoğrafları yakalamanız için olmazsa olmazdır!
  5. Eğlenmeyi unutmayın! Sadece lensin arkasında olan kişi olmayın, lensinizin önüne de geçin!

0 yorum

Yorum bırakın

Yorumlarınız yayınlanmadan önce onaya sunulmaktadır.